• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • دلایل اصلی داغ شدن بدنه یخچال چیست؟

  چرا دیواره‌های یخچال داغ هستند؟

  علت داغ شدن بدنه و دور درب یخچال و ساید بای ساید چیست : کندانسور یخچال فریزر که در پشت یخچال برای خنک کردن گاز یخچال طراحی شده‌اند در مدل‌های جدید مقداری از طول این لوله‌ها را در کنار و دور درب یخچال عبور داده‌اند. تا گرمای آن باعث جلوگیری از تشکیل رطوبت بر روی دیواره‌های داخلی نزدیک درب یخچال و فریزر شوند. این آموزش کلی می‌باشد و برای تمامی برندهای یخچال مانند ال جی، سامسونگ، بوش، آاگ، دوو، کندی، ایندزیت، کنوود، بکو، آریستون، سینجر، وستینگهاوس، توشیبا، ویرپول، جنرال الکتریک، هیمالیا، امرسان، الکترواستیل، وست پوینت، هایسنس، بهی، آرچلیک، بلومبرگ، فریجیدر، اسنوا و غیره کارایی دارد.

  دلایل اصلی داغ شدن بدنه یخچال چیست؟

   

  علت گرم شدن بدنه و دیواره های یخچال و فریزر

  داغ شدن بدنه و دیواره های یخچال و فریزر به دلایل مختلفی امکان دارد اتفاق بیفتد که در ادامه این مقاله شما را با این دلایل و نحوه رفع آن ها آشنا خواهیم ساخت.

  یکی از دلایل اصلی داغ شدن بدنه و دیواره های یخچال و فریزر، وجود حجم بالایی از مواد غذایی در آن ها می باشد. این امر باعث می شود که کمپرسور زمان بیشتری کار کند تا بتواند این مواد غذایی را خنک کند. در نتیجه لوله های کندانسور که در پشت یخچال قرار گرفته اند تا یخچال و فریزر را خنک کنند و بخشی از آن در کنار دور درب یخچال عبور داده شده اند، گرمای بیشتری را تولید خواهند کرد.

  برای حل این مشکل سعی کنید که درب یخچال و فریزر را برای مدت طولانی باز نکنید. زیرا با باز کردن درب، یخچال سرمای زیادی را از دست خواهد داد که این امر باعث می شود کمپرسور بیشتر کار کند. پس حتما تا قبل از رسیدن یخچال به دمای نرمال و خاموش شدن اتوماتیک درب آن را باز نکنید. همچنین سعی کنید قبل از قرار دادن مواد غذایی در یخچال و فریزر کاملا آن را بسته بندی کنید تا درب یخچال به مدت زیادی باز نماند و سرمای زیادی را از دست ندهد.

  فاصله کم یخچال با دیوار پشت از دیگر دلایلی است که باعث گرم شدن بدنه و دیواره های یخچال و فریزر می شود. در هنگام فرایند گردش گاز، لوله های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارند، بسیار گرم می شوند. برای خنک شدن این لوله ها باید هوا به صورت مطلوب جریان داشته باشد. اگر یخچال یا فریزر از پشت به دیوار چسبیده و اطراف آن نیز توسط کابیت هایی احاطه شده باشد، دیگر جریان هوا به خوبی صورت نخواهد گرفت. و این باعث گرم شدن لوله های کندانسور تعبیه شده در درب یخچال می شود.

  برای رفع این مشکل باید یخچال را در فاصله ۱۵ متری از دیوار قرار داد و با کابینت های اطراف نیز به اندازه ۴ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

   

  دلایل اصلی داغ شدن بدنه یخچال چیست؟

   

  با گذشت زمان گرد و غبار زیادی بر روی کویل های کندانسور جمع می شود که وجود این ذرات گرد و غبار مانع از جریان و تبادل گرما و خنک شدن لوله های کندانسور خواهد شد. در نتیجه با گرم شدن این لوله ها بدنه و دیواره یخچال نیز داغ خواهد شد.

  راهکار جلوگیری از داغ شدن کمپرسور یخچال:

  ۱- ابتدا دمای تعیین شده برای یخچال را بررسی کنید که بر روی ماکزیمم نباشد. تنظیم دمای یخچال بر روی مقدار متوسط مناسب است.

  ۲- از قرار دادن مواد غذایی بسیار زیاد در داخل یخچال، به گونه ای که فضای کمی باقی بماند، خودداری کنید تا به کمپرسور فشار بیش از حد اعمال نشود.

  ۳- درب یخچال را مرتبا باز و بسته نکنید. اینکار هوای سرد در داخل دستگاه را با هوای گرم جا به جا می کند و کمپرسور برای جبران آن باید دوباره کاری نماید.

  ۴- از گذاشتن موادی که دمای بالایی دارند، همچون غذاهای مانده بر روی اجاق خودداری کنید. پس از سرد شدن غذا آن را در داخل یخچال قرار دهید.

   

  علت گرم شدن بدنه و دیواره های یخچال و فریزر

   

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی