• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • دلیل یخ زدن کندانسور کولر در زمستان

  علت یخ زدگی کولر گازی در زمستان

  یکی از شایع ترین مشکلات کولر گازی در فصل زمستان یخ زدن کندانسور میباشد.در واقع وقتی حالت گرمایشی کولرگازی فعال میشود به دلایلی کندانسور آن دچار یخ زدگی می شود  و لایه زخیمی از یخ به پشت یا کناره های کندانسور می چسبد . باماباشید تا در این مقاله باهم علت یخ زدگی کولر در زمستان را بفهمیم.

   

  دلیل یخ زدن کندانسور کولر در زمستان

  اساس کار کولر گازی در حالت گرمایش :

  زمانی که کولر گازی در حالت گرمایش  قرار میگیرد به وسیله قطعه ای به نام شیر برقی سیکل کولر گازی برعکس شده و هوای گرم به داخلی و هوای سرد به بیرون دمیده میشود و به دلیل اینکه هوای سرد به بیرون هدایت میشود و هوای بیرون هم خود به خود سرد است امکان یخ زدن کندانسور یا پنل بیرونی زیاد است.

  درواقع کارشناسان برای اینکه کولر گازی درحالت زمستانه  دچار یخ زدگی نشود  مادر برد کولر گازی را به نحوی طراحی کرده اند که بعد از مدتی که از  کارکرد کولر گازی گذشت فرمانی جهت متصل شدن شیر برقی صادر خواهد شد که به این وسیله  شیر برقی سیکل را برعکس و هوای گرم را به بیرون منتقل می کند  تا یخ که درکندانسور تشکیل شده است به وسیله این هوای گرم اب شود و به اصطلاح عمل دیفراست انجام شود.

   

  دلیل یخ زدن کندانسور کولر در زمستان

  چرا کندانسور یا پنل بیرونی یخ میزند ؟

   خرابی دستگاه 

  در بعضی مواقع خرابی قطعات دستگاه مانند برد فرماند، سنسور بیرونی، شیر برقی و… می تواند در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد کند و باعث یخ زدن کولر گازی شود. در این مواقع حتما از یک تعمیرکار حرفه ای و باتجربه جهت برطرف کردن مشکل دستگاه کمک بگیرید.

  خرابی فن کندانسور

  کولر های گازی طوری طراحی شده اند که در یک محدوده دمای بسیار خاص کار کنند.زمانی که هوای بیرون نسبتا سرد است سعی کنید که از حالت فن کولر گازی استفاده کنید چون استفاده بیش از حد از حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.قبل همه اینا از سالم بودن فن کولرگازی خود مطمئن شوید.

  علت یخ زدگی کولر گازی در زمستان

  خرابی سنسور بیرونی یا برد فرمان

  وظیفه برد فرمان یا همان سنسور کولر گازی ،  فرمان شروع به گرم کردن است که اگر به هر دلیلی خراب شود   ،  فرمان شروع به کار گرم کردن کندانسور صادر نخواهد شد و همن امر موجب یخ بستن کندانسور خواهد شد.

   

  دلیل یخ زدن کندانسور کولر در زمستان

  کار کردن مداوم کمپرسور

  کمپرسور یکی از مهمترین قطعات کولر گازی است. ممکن است برد فرمان کولر،خرابی خود کمپرسور،خرابی سنسور کولر گازی، خرابی کنتاکتور کولر گازی باعث شود که کمپرسور کولر به صورت دایمی و بدون قطع کردن کار کند. این یکسره کار کردن کمپرسور کولر گازی می تواند باعث یخ زدگی در پنل داخلی و لوله های آن بشود.

   

  چرا کندانسور یا پنل بیرونی یخ میزند ؟

  خرابی شیر برقی

  یکی دیگر از علت هایی که باعث یخ زدن کولر گازی می شود ، خرابی شیر برقی است . در واقع اگر شیر برقی نتواند در زمان مناسب سیکل را برعکس کند هوای سرد به بیرون دمیده میشود و چون هوای بیرون هم سرد است امکان یخ بستن کولر گازی بالا خواهد رفت.

  کمبود مبرد یا شارژ گاز

  یکی از دلایل برای برفک زدن کولر گازی، می تواند کم شدن یا نشتی گاز کولر گازی  باشد. اگر کولر گازی شما نشتی داشته باشد، فرآیند سرمایش آن با مشکل مواجه می‌شود، پس پنل داخلی یا لوله‌های آن دچار یخ زدگی می‌شوند. این مشکل با شارژ کردن گاز برطرف می‌شود. اگر با روشن شدن کولر گازی و شروع به کار آن لوله ها شروع به برفک زدن یا یخ زدن می کنند و تا ۱۵ دقیقه پس از روشن شدن دستگاه یخ زدگی لوله ها را مشاهده می کنید، باید حتما به کمک یک متخصص کولر گازی، میزان گاز مبرد کولر را بررسی کنید، ممکن است این گاز دچار نشتی شده باشد یا اینکه میزان آن از حد استاندارد کمتر شده باشد. برای بررسی میزان گاز یا نشتی گاز کولر حتما از یک متخصص کمک بگیرید.اگر یخ زدگی در ساعت‌های سرد روز یعنی پیش از صبح و یا آخر شب اتفاق می‌افتد، در کولرهای پنجره‌ای درجه ترموستات را کم کنید و در کولرهای دو تکه‌ای درجه ترموستات را بالا ببرید به صورتی که کولر به حالت OFF دربیاید.

   

  چرا کندانسور یا پنل بیرونی یخ میزند ؟

   

   

  برای دیدن مدلهای کولرگازی کلیک کنید

   

   

  چگونه مشکل یخ زدگی کولر گازی را برطرف کنیم؟

   

  چرا کندانسور یا پنل بیرونی یخ میزند ؟

   

  در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل دستگاه را برطرف کنید حتما از یک متخصص حرفه ای جهت برطرف کردن مشکل کمک بگیرید زیرا این مشکل به خودی خود برطرف نمیشود و در صورتی که مشکل برطرف نشود دستگاه آسیب میبیند.

  برای خرید کولر گازی از بانه با کارشناسان فروش فروشگاه بای بانه در تماس باشید.باتشکر

  09184844343
  09184591313
  09184581313

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی