• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • راهنمای خریدهمزن برقی خوب

  مشخصات یک همزن برقی خوب

  اگرچه به نظر میرسد، همزن ها جز وسایل ضروری محسوب نمیشوند و شما به جای استفاده از همزن می‌توانید با یک قاشق مواد را با هم ترکیب کنید، اما در حقیقت استفاده از همزن علاوه بر بالا بردن سرعت شما و خسته نکردن‌تان، به شما کمک می‌کند که ترکیب همگون‌تر و یک دستی تهیه کنید. استفاده از همزنها بیشتر در مورد تهیه‌ی انواع کیک و شیرینی درست کردن خمیر نان، بستنی، زدن تخم مرغ، مخلوط کردن آرد و کره و هم زدن خامه، به کار می‌رود. میتوان گفت یکی از بخشهای سخت تهیه خوراکی‌ها  همان مرحله ترکیب مواد با یکدیگر است که با داشتن یک همزن برقی ترکیب مواد بسیار سریعتر و باکیفت تر خواهد بود. همزن‌های برقی در سه نوع دستی، برقی و کاسه‌دار در بازار وجود دارند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند و از آنجایی که این مطلب درباره همزن‌های برقی است، پس فقط به انواع برقی که خود در چند نوع مختلف است میپردازیم.

  مشخصات یک همزن برقی خوب

  انواع همزن های برقی

  همزن‌های برقی در دو نوع معمولی و کاسه‌دار موجودندمعمولا وقتی از انواع همزن حرف زده می‌شود منظور همزن‌‌های دارای کاسه و بدون کاسه هستند. همزن‌های بدون کاسه همزن‌های معمولی‌ترند و برای کارهای ساده‌تر و ترکیب مواد غذایی گوناگون، روزانه و کم‌حجم به کار برده می‌شود. کار کردن با آن ساده بوده و تنها کافیست تا دسته آن را در دست گرفته و بعد از روشن کردن با حرکت‌های آرام دورانیِ دست، آن را داخل ظرفی که مدنظر است قرار داده و مواد درون آن را هم بزنید.

   

  اما اگر آشپزی حرفه‌ای انجام می‌دهید و به همزنی قوی‌تر نیاز دارید؛ همزن‌‌های کاسه‌دار بهتر هستند. این همزن‌ها مانند لوازم برقی دیگر دارای پایه بوده و بر روی سطحی صاف قرار می‌گیرد و بدون آنکه نیاز باشد مانند همزن‌های دستی آن را در دست بگیرید مواد مورد نیاز را داخل کاسه ریخته و همزن را روشن کرده و دیگر باقی کار را به این وسیله بسپارید تا به بهترین نحو آن را به مرحله اجرایی شدن برساند.

   

  تفاوت همزن‌‌های برقی کاسه دار وساده:

  همزن‌‌های برقی کاسه‌دار معمولا قیمت بالاتری نسبت به همزن‌‌های برقی بدون کاسه دارند. حجم کاسه‌ها در همزن‌های مختلف، متفاوت است. ظرفیت کاسه این همزن‌ها با با واحد لیتر اندازه می‌گیرند و ضروری است که شما در هنگام خرید، حتما همزنی دارای ظرف متناسب با ظرفیت مورد نیازتان خریداری کنید. کاسه‌های این همزن‌ها نیز یا شیشه‌ای هستند یا استیل. شما بسته به سلیقه و بودجه‌ای که دارید می‌توانید دست به انتخاب بزنید.

  علاوه بر این موضوع، عوامل دیگری هم بر روی قیمت و کیفیت همزن برقی اثرگذار است. از جمله برند، قدرت موتور، سرعت، تعداد سرعت‌های قابل تنظیم، میزان صدای تولید شده، وزن، تعداد پره‌ها، ابعاد، خدمات پس از فروش و… مواردی هستند که در زمان انتخاب باید آنها را مدنظر قرار داده و باتوجه به نیازی که دارید به گزینه مدنظر خود دست پیدا کنید.

  راهنمای خریدهمزن برقی خوب

  نکات مهم درخرید همزن برقی:

  بسیاری بر این باور هستند که همزن‌‌های برقی در آشپزخانه‌ها چندان به کار نمی‌آید؛ اما بهتر است بدانید اگر اهل آشپزی‌های خانگی هستید و به درست کردن کیک، شیرینی، پیتزا، پیراشکی، خمیر نان، هم‌زدن تخم‌مرغ و هم‌زدن سایر مواد غذایی علاقه دارید؛ همزن برقی در صرفه‌جویی زمان شما بسیار کمک کرده و از طرف دیگر باعث خواهد شد تاکیفیت آنچه درست می‌کنید بالاتر برود.

  در حال حاضر بازار پر است از انواع برندهای گوناگون همزن‌های برقی. بهتر است در زمان انتخاب از برندهای مطرح و شناخته شده بهره ببرید و به سراغ برندهایی بروید که در کشور دارای خدمات پس از فروش هستند. همچنین در زمان خرید به این موضوع توجه کنید تا چه میزان قرار است از همزن استفاده کنید و براساس میزان نیاز خود به قدرت موتور همزن توجه داشته باشید.
  برخی از همزن‌ها دارای چند سری مختلف هستند. سری خمیرزن، سری تخم‌مرغ‌زن، سری ورزدهنده، سری همزن و… انواع سری‌هایی هستند که همزن‌های چند سری از آنها بهره‌مندند. ابتدا ببینید که چقدر به این سری‌ها و لوازم جانبی آن احتیاج دارید و سپس تصمیم به خرید این مدل از همزن بگیرید.

  برخی از همزن‌ها نیز دارای چند سرعت قابل تنظیم هستند. اگر به این گزینه نیاز دارید حتما به سراغ مدل‌های بروید که دارای توانایی تنظیم سرعت‌اند. به طور معمول همزن‌های برقیِ بدون کاسه دارای 3 سرعت چرخش هستند و همزن‌های برقی کاسه‌دار، 3 تا 6 سرعت چرخش موتور دارند.

  راهنمای خریدهمزن برقی خوب

  همزن‌هایی که دارای چند تنظیم سرعت‌اند کمک می‌کنند تا کسی که از آن استفاده می‌کند، کنترل بیشتری روی موادغذایی که می‌خواهد هم بزند داشته باشد. علاوه بر این موضوع لازم است تا به ابعاد و اندازه همزن نیز توجه داشته باشید. همزن‌ها کاملا حرفه‌ای برای آشپزهای حرفه‌ای طراحی شده‌اند.

  اگر اهل انجام فعالیت‌های حرفه‌ای در حین پخت و پز نیستید پیشنهاد می‌کنیم به یک همزن ساده اکتفا کرده و بابت مدل‌های کاسه‌دار و حرفه‌ای تر آنها هزینه نکرده و پول خود را برای وسایل و ابزارهای دیگری که بیشتر به کارتان می‌آید کنار بگذارید.

  همچنین اگر علاقمند به داشتن همزن‌‌های کاسه‌دار هستید قبل از انتخاب باید ببینید که آیا جایی برای این مدل همزن دارید یا خیر؟ در صورت نداشتن فضای کافی مطمئن باشید که بیشتر از کارایی این همزن‌‌ها برای شما دچار دردسر خواهند کرد و جز اینکه فضای شما را اشغال می‌کنند کار دیگری از آنها برنمی‌آید.

   

  برای مشاهده مدل های همزن برقی فروشگاه کلیک کنید

  همزن برقي معمولي:

   همزن برقي معمولي، ساده‌ترين همزن هاي برقي هستند. اين همزن ها، داراي دو بخش دسته و سر همزن هستند. این همزن‌ها نیز خود در دو دسته تک موتوره و دو موتوره جای میگیرند. طرز کار اين همزن ها به اين صورت است که شما ابتدا همزن در دست خود مي‌گيريد و آن را روشن مي‌کنيد و سپس با فرو بردن سر در حال چرخش همزن به درون ظرف حاوی مواد غذايی، آن ها را هم مي‌زنيد.

  راهنمای خریدهمزن برقی خوبراهنمای خریدهمزن برقی خوب

   

  همزن هاي برقي کاسه دار:

  اين همزن‌ها را مي‌توان پيشرفته ترين نوع همزن‌هاي موجود در بازار دانست. اين همزن ها، همانگونه که از نامشان پيداست داراي کاسه هستند. در همزن هاي برقی کاسه دار نيازي نيست که همزن را در دست بگيريد و آن را در ظرف مواد غذايي فرو ببريد بلکه شما با قرار دادن مواد غذايي درون کاسه همزن و سپس نصب کاسه در محل مورد نظر و روشن کردن دستگاه، اقدام به همزدن مواد غذايي مي‌کنيد. حجم کاسه‌ها در همزن های مختلف متفاوت است. ظرفيت کاسه اين همزن ها با با واحد ليتر اندازه می‌گيرند.

  راهنمای خریدهمزن برقی خوب

   هنگام خرید همزن به این نکات توجه کنید:

  توان: توان هر دستگاه الکتريکي در واقع قدرت دستگاه را نشان مي دهد و رابطه مستقيمي با ميزان مصرف انرژي آن دارد. توان همزن ها نيز همانند ساير دستگاه هاي الکتريکي با واحد وات مشخص مي شود. هر چه توان همزن بيشتر باشد ، سريع تر و آسان تر مواد غذايي را براي شما مخلوط مي کند. همچنين توان بالاتر سبب مي شود که در استفاده طولاني مدت فشار کمتري به دستگاه وارد شود. در نظر داشته باشيد که توان بالاتر به معناي مصرف برق بيشتر نيز هست.

  تعداد سری ها (تيغه ها): تيغه‌ها يا همان سری‌های همزن، انواع مختلفی دارند. همزن های برقی معمولا دارای تيغه‌های مختلفي هستند که هر کدام از آنها براي همزدن مواد خاصي کاربرد دارند. به عنوان مثال سری خمير زن، سری تخم مرغ زن، سری ورز دهنده و سری همزن که کاربرد های متفاوتي دارند.

   قابلیت تنظیم سرعت: همانطور که میدانید برای تهیه مواد مختلف توسط همزن به سرعت‌های مختلفی نیاز است. به طور مثال برای تهیه یک خمیر باید موتور دستگاه روی حالت حداکثر باشد و برای همزدن تخم مرغ باید موتور روی حالت حداقل چرخش. پس هنگام خرید همزنی را تهیه کنید که دارای حالات و سرعت های متنوع باشد. شما با این قابلیت ساده میتوانید انواع بیشتری از ترکیبات و خوراکی ها را تهیه کرده و بسته به نوع مواد سرعت چرخش را تنظیم نمایید.

  محفظه نگهداری سيم: در برخی از همزن های برقی، محفظه اي در پشت دستگاه تعبيه شده است که شما می‌توانيد سيم دستگاه را جمع کنيد و در آن قرار دهيد. در اين صورت در هنگام حمل و جابجايی دستگاه، سيم آن برای شما ايجاد مزاحمت نخواهد کرد.

  جنس تیغه ها: با توجه به تماس مستقیم تیغه‌ها با مواد غذایی برنده بودن، مقاوم بودن و همچنین ضد زنگ بودن این تیغه‌ها بسیار مهم خواهد بود. معمولا  جنس این تیغه‌ها از پلاستیک، کروم یا استیل ضد زنگ است. و طبیعی است که کیفیت دو نوع استیل و کروم مقاومتر بادوام تر و نهایتا بسیار بهتر از پلاستیک است.

  راهنمای خریدهمزن برقی خوب

  قابلیت شستشو: قابلیت شستشو برای همزن‌ها از آنجایی مهم است که این دستگاه‌ها مرتب دچار آلودگی یا آغشته به مواد غذای‌اند. هنگام خرید توجه کنید که همزنی را انتخاب نمایید. که قابلیت جداشدن بیشتر و شستشوی راحت‌تری داشته باشد. چرا که شستشوی مرتب ماشین هم در بالا بردن ضریب بهداشتی و  عمر دستگاه موثر خواهد بود.

  وزن: مقدار وزن بیشتر در مورد همزن های بدون پایه مهم است، چرا که در انواع پایه دار که دارای ظرف است همزن داخل ظرف قرار میگیرد و وزن آن را پایه تحمل میکند. اما همزن‌های بدون پایه باید هنگام کار به وسیله دست نگه داری شوند و طبیعی است با این اوصاف هرچه وزن همزن کمتر باشد، کار کردن با آن راحت تر خواهد بود و شما را خسته نخواهد کرد.

  جنس کاسه: این ویژگی مربوط به همزن های کاسه دار است. جنس کاسه در این همزن ها معمولا از پلاستیک یا استیل است. کاسه پلاستیکی چون نرم اند دوام پایین تری دارند و به مرور ممکن است دچار خط و خش  شده و مقداری از پلاستیک داخلی آنها کنده شود. و از آنجایی که تهیه ی این ظرف ها مقداری دشوار خواهد بود، پس ما انواع استیل را پیشنهاد میکنیم که هم در برابر ضربه مقاوم اند و هم از دوام و عمر بالاتری برخوردارند.

  راهنمای خریدهمزن برقی خوب

   

  برای خرید همزن برقی خوب ازبانه با کارشناسان ما درارتباط باشید باتشکر ازهمراهی شما.

  شماره های فروشگاه Buybaneh:

  09184844343

  09184591313

   

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی