• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • علت جرقه زدن مایکروفر وراه حل رفع آن

  دلایل جرقه زدن مایکروفر ومایکروویو وراهای رفع آن

  دلایل مختلفی وجود دارد که موجی جرقه زدن مایکروفر می‌شود. به طور کلی باید بیان کرد که اگر مایکروفر شما جرقه زد، قطعا قطعه‌ای از آن معیوب است و باید تعویض شود. یا اینکه باید به تعمیر قطعه موردنظر بپردازید تا مسئله کاملا برطرف شود.
  البته بهتر است ابتدا مایکروفر را بررسی کنید تا از دلیل اصلی مشکل باخبر شوید. همانطور که گفته شد مسائل متعددی ممکن بوده موجب جرقه زدن مایکروفر شوند و بدون بررسی نمی‌توان فهمید علت اصلی مشکل از کجا سرچشمه می‌گیرد.

   

  علت جرقه زدن مایکروفر وراه حل رفع آن

  به طور کلی اینکه چرا مایکروفر جرقه می‌زند نشان دهنده بروز یک عملکرد اشتباه است که نیاز به بررسی دقیق برای جلوگیری از آسیب‌های جدی است. ممکن است هنگام گرم کردن مایعات بخشی از آن در دستگاه پخش شده باشد یا پس از گرم کردن غذاهای متعدد توجهی به تمیزی درون محفظه مایکروویو نداشته باشید و چربی‌های ناشی از بخار و یا پاشش مواد غذایی درون ماکروفر تجمع کرده که علت جرقه زدن مایکروفر و سولاردام است.

   قطره های روغن یا مایعات دیگر و تکه های غذا درون دستگاه

  یکی از مواردی که باعث جرقه زدن مایکروفر می‌شود، تجمع قطره‌های روغن، چربی، مایعات و خرده‌های مواد غذایی در مایکروفر است. در همین راستا توصیه می‌کنیم بعد از هر بار استفاده از مایکروفر، محفظه درون آن، دیواره‌ها و خصوصا سقف را با دستمالی مرطوب کاملا تمیز کنید. همچنین اگر صفحه گردان فلزی یا شیشه‌ای کف مایکروفرتان، جدا می‌شود آن را خارج کنید و شستشو دهید و بعد از خشک کردن، آن را سر جای خود قرار دهید. به این ترتیب می‌توانید با تمیز و سپس خشک کردن درون دستگاه، از جرقه زدن مایکروفر جلوگیری کنید.

  دلایل جرقه زدن مایکروفر ومایکروویو وراهای رفع آن

   

  از بین رفتن لعاب داخل دستگاه

  یکی از دلایلی که موجب جرقه زدن مایکروفر می‌شود، از بین رفتن قطعات فلزی یا لعاب داخل مایکروفر است. به نوعی ممکن است به شکل اتفاقی قطعات ریزی از فلز نظیر سیم ظرفشویی پس از تمیز کردن مایکروویو درون آن جا بماند. باید به صورت دقیق درون دستگاه بررسی و قطعه فلزی خارج شود.

  همچنین فلز عریان، بدون داشتن لعاب مخصوص باعث سردرگمی الکترون‌ها حول میدانی خاص می‌شوند که علت جرقه زدن مایکروفر است. گذشته از آن چنانچه این فلز با سرعت خارج نشود می‌تواند دلیل خسارت‌های زیاد مثل سوختگی دیواره‌های ماکروفر و حتی آتش سوزی در دستگاه شود.

  علت جرقه زدن مایکروفر وراه حل رفع آن

   

  وجود خرابی در پوشش هادی امواج مگنترون

  موارد مختلفی هستند که موجب جرقه زدن مایکروفر می‌شوند، اما دیگر موردی که باید به آن اشاره کرد، وجود خرابی در پوشش هادی امواج مگنترون است. در حقیقت قسمت خروجی امواج رادیویی در مگنترون پوشش خاصی وجود دارد، وظیفه آن هدایت اشعه به شکل متمرکز درون مایکروویو است. این قسمت از ورود مواد غذایی و پاشش آن روی قطعات جلوگیری می‌کند.
  بی شک اگر مشاهده کردید که حین طبخ و گرم کردن غذا بر اثر گرمای متمرکز روی چربی مقداری از آن پاشیده می‌شود و عجیب نیست که به هادی امواج چسبیده شده و در نهایت علت جرقه زدن مایکروفر است.

  وجود قطعات فلزی درون دستگاه

  حتی کوچک‌ترین قطعات فلزی می‌توانند باعث ایجاد جرقه در ماکروفر شوند. همانطور که ذکر شد، دستگاه را خاموش کنید و آن را از برق بکشید سپس درب آن را باز کنید و از خالی بودن آن از هرگونه اجزای فلزی اطمینان حاصل کنید. برای مثال هر نوع ظروف فلزی، قاشق، چنگال یا سیم به جا مانده از اسکاچ سیمی و همچنین فویل یا روکش‌های آلومینیومی که بر روی غذا قرار می‌دهید، می‌توانند باعث جرقه زدن ماکروفر شوند. بنابراین توجه داشته باشید که از ظروفی که برای استفاده در مایکروفر مناسب هستند، استفاده کنید و قبل از استفاده دوباره از دستگاه، مطمئن شوید هیچ ضایعه فلزی‌ای در آن قرار نداشته باشد.

  دلایل جرقه زدن درمایکروفر

   

  برای اینکه دلیل جرقه خوردن مایکروفر را جویا شوید، با یک متخصص و مراجعه به نمایندگی مربوط، علت را جویا شوید. این امر کمک خواهد کرد تا زودتر علت را متوجه شده و هرچه سریع‌تر مایکروفر را تعمیر کنید. محل جرقه مکان‌هایی نظیر فیلتر اشعه میکا، المنت سقف یا کف، ریل چرخ و قسمت‌هایی چون جوجه گردان است. اینها قسمت‌هایی هستند که چربی روی آنها تجمع می‌کند.این مکان‌ها از جمله محل جرقه زدنی درون فضای مایکروفر هستند و باید مشخص کرد کدام قسمت جرقه می‌زند.

  مشکل دیود مایکروفر

  دیودها با همکاری ترانس ولتاژ بالا و خازن، ولتاژ کافی برای مگنترون را فراهم خواهند کرد. گاهی پیش می‌آید که خرابی در دیود به وجود آمده، جرقه زدن در مایکروفر را به دنبال دارد.

  وجود سوختگی در دیواره یا کف مایکروفر

  عامل احتمالی دیگر جرقه زدن مایکروفر، وجود سوختگی در قسمت دیواره یا کف مایکروفر است. اگر مشاهده کردید که مایکروفر شما دارای چنین قسمت‌هایی است، اگر نسبت به آن بی توجه باشید، مشکلات بزرگ‌تری را در پی خواهد داشت.بنابراین باید سوختگی موجود در قسمت‌های مورد اشاره را مهم دانست و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود.بنابراین باید به این بخش‌ها توجه داشته باشید تا در صورت وجود سوختگی آن را برطرف کنید.

  دلایل جرقه زدن مایکروفر ومایکروویو وراهای رفع آن

   

  خرابی همزن مایکروفر

  خراب بودن فن همزن مایکروفرموارد مختلفی وجود دارد که دلیل جرقه زدن مایکروفر است. بنابراین نباید به یک مورد خاص پرداخت. دیگر موردی که باید به آن اشاره کرد خراب بودن فن همزمن است. یکی از بخش های مایکروفر قطعه ای به نام فن همزمن است که موجب به گردش درآمدن سینی شده و در این بین عملیات گرم کردن غذا انجام می‌گیرد.بنابراین بسیار اهمیت دارد که این قطعه سالم باشد زیرا در صورت معیوب بودن، احتمال جرقه زدن مایکروفر بسیار بیشتر از زمانی است که این فن سالم است. به هر حال در صورت خرابی باید مشکل را برطرف سازید تا جرقه زنی هم به پایان برسد.زیرا در صورت عدم تعمیر این مسئله ادامه پیدا خواهد کرد و قطعا خوشایند نیست که مسئله مورد اشاره ادامه پیدا کند که مشکلات جدی تری به دنبال خواهد زیرا در صورت عدم تعمیر این مسئله ادامه پیدا خواهد کرد و قطعا خوشایند نیست که مسئله مورد اشاره ادامه پیدا کند که مشکلات جدی تری به دنبال خواهد داشت. زیرا در نهایت باید نسبت به تعمیر مایکروفر اقدام کنید.

  دلایل جرقه زدن مایکروفر ومایکروویو وراهای رفع آن

   

  برای خرید مایکروفر ازبانه ومشاوره باکارشناسان ما درارتباط باشید:

  09184844343

  09184591313

   

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی