• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • علت پخت غیر یکنواخت درفربرقی

  دلایل پخت غیریکنواخت درفربرقی

  همه ما تجربه استفاده ازفررا کم وبیش داشته ایم .غذا یا کیک یا هرچیزی که درفرمیزاریم معمولابایدتمام قسمت های ظرف به طوریکنواخت گرما بگیرند تا تمام قسمتهای غذاپخته شود اما گاهی پیش میادغذا رو که درمیاریم ازفر میبینیم قسمتی ازغذا پخته قسمتی خام هست یا کیک قسمتی پف کرده قسمتی خام هست .این میتونه دلیل های زیادی داشته باشه میتونه مشکل ازفرباشه یا هرچیزدیگه.باهم یک سری ازعلت هارو بررسی میکنیم با ماباشید:

  علت پخت غیریکنواخت درفربرقی

   

  اولین قدم کالیبراسیون را بررسی میکنیم

  اگر لبه‌ی غذاها می‌سوزند در حالی که وصل غذا نپخته می‌ماند، لزوماً به معنی پخت غیریکنواخت فر نیست. این مشکل به کالیبراسیون ضعیف فر برمی‌گردد.ممکن است که به مرور زمان، دمای داخلی فر با چیزی که شما روی درجه دما تنظیم می‌کنید هم‌خوانی نداشته باشد یعنی از تنظیم خارج شده باشد. اگر شما دما را روی ۱۸۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم می‌کنید ولی دمای داخل فر به ۲۰۰ درجه می‌رسد، این نشان میدهد که چرا قسمت‌های بیرونی غذا می‌سوزد.اگر فر را کالیبره کنید این مشکل به سادگی حل خواهد شد.

   

  دلایل پخت غیریکنواخت درفربرقی

   

   

  حالا درقدم بعدی نقاط داغ را بررسی میکینم

  میتونین یک غذا درست کنیددر فربگذاریدیا نه میتونین یه چیز ساده تر بزارین مثلا یک نان درفربرشته کنیدوزمان ودرجه حرارت بهش بدین اینجوری وقتی نان را ازفردرمیاوریدنشان میدهدکدام قسمت های نان برشته شده وکدام قسمت خام هست واینجوری میشه فهمیدکدام قسمت فرکارنمیکند و داغ نمیشود.

   

  دلایل پخت غیریکنواخت درفربرقی

   

  برای دیدن محصولات فربرقی فروشگاه کلیک کنید

   

  روش های رفع مشکل پخت غیریکنواخت فربرقی:

  المنت معیوب در فر برقی

  در فرهای برقی حرارت غیریکنواخت می‌تواند از سوختگی المنت‌ها ناشی شود. فر‌های برقی دو نوع المنت دارند یکی برای پخت و دیگری برای سرخ و برشته کردن روی غذا. اولی در زیر و دومی در قسمت بالای فر قرار می‌گیرد.

  فر را روشن کنید و المنت‌ها را بررسی کنید که آیا سرخ می شوند. هر کدام از المنت‌ها که سرخ نشدند باید تعویض شوند. شاید بدون روشن کردن فر هم بتوانید ایرادهای ظاهری را روی المنت‌ها ببینید که نشانه‌ای از خرابی و سوختگی باشند.

   

  المنت های فربرقی

   

  خرابی سنسور دما درفربرقی

  سنسور دمای داخل فر می‌تواند به مرور زمان کهنه و فرسوده شده و عمل‌کرد صحیح نداشته باشد. اول بررسی کنیدکه سنسور با دیواره‌ی فر در تماس است. اگر بود، سنسور را جابجا کنید تا به دیواره نچسبد. همین‌طور می‌توانید سنسور را با یک اهم‌متر امتحان کنید که درست کار می‌کند. اگر دمای داخل فر افزایش یابد مقاومت سنسور دما هم باید افزایش یابد.اگر سنسور دما خراب است، اگر می‌توانید با تهیه سنسور دمای مشابه نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

  دلایل پخت غیریکنواخت درفربرقی

   

  قفسه‌ها تنظیم و ظروف آشپزی دیگر استفاده کنید

  برخی فرها دارای پخت متفاوتی هستند. به همین علت، باید نحوه پخت با فر خودتان را یاد بگیرید. البته با پختن و کسب تجربه هم می‌توانید راه‌های صحیح پخت و پز در فرتان را یاد بگیرید. قفسه‌های را جابجا کنید و از ظرف پخت دیگری استفاده کنید، شاید فر اصلاً مشکلی ندارد و ظروفی که استفاده می‌کنید برای پخت و پز در فر مناسب نیستند.

  ظروف مخصوص فر

  برای خریدفربرقی ازبانه باقیمت مناسب با کارشناسان فروش فروشگاه بای بانه درارتباط باشید

  09184844343

  09184591313

   

   

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی