وجود مشکل در سیستم آب‌رسانی یخچال

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است دیسپنسر به‌خوبی کار کند، وجود مشکل در سیستم آب‌رسانی باشد. درصورتی‌که فشار آب مناسب نباشد، ممکن است دیسپنسر به‌خوبی کار نکند. تا خوردن و یا سوراخ شدن شیلنگ‌های آب‌رسانی از  مواردی است که می‌تواند علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید باشد.

یک نکته‌ی مهم دیگر در استفاده از سیستم آب‌رسانی، توجه به فیلترهای آب است، همان‌طور که گفتیم، این فیتر ها باید مرتباً (معمولاً هر۶ ماه یک‌بار) موردبررسی و تعویض قرار بگیرند.

در ادامه‌ی مقاله به بررسی علل مشکل دیگری که ممکن است  در استفاده از آب‌سردکن یخچال فریزر ساید بای ساید به وجود آید، یعنی قطع شدن آب آبسرد کن می‌پردازیم. برای این اتفاق ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که در ادامه برخی از آن‌ها را موردبررسی قرار می‌دهیم.

یکی از مهم‌ترین عواملی که ممکن است منجر به این اتفاق شود، خرابی برد کنترلی دیسپنسر می‌باشد که در بالا به‌طور مفصل به آن پرداخته شد در اینجا مجدداً تأکید می‌کنیم  که این بردها به دلیل پیچیدگی‌ای که دارند باید حتماً توسط تکنیسین متخصص و معتبر تعمیر شوند. درصورتی‌که در این مورد مهارت ندارید، هرگز به تعمیر این بردها اقدام نکنید.

درست کار نکردن شیر آب یخچال

از مهم‌ترین موارد دیگری که ممکن است علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید باشد، درست کار نکردن شیر آب یخچال است. این شیر وظیفه‌ی انتقال آب به سیستم آبسرد کن یخچال را بر عهده دارد و ممکن است دچار مشکلاتی در بخش مکانیکی یا الکتریکی خود شود که درنتیجه‌ی به وجود آمدن چنین مشکلاتی، آبسرد کن یخچال ساید بای ساید به‌خوبی عمل نمی‌کند.

گرفتگی فیلترهای آب یخچال

عامل دیگر به وجود آورنده مشکلات در سیستم آبسرد کن، گرفتگی فیلترهای آب می‌باشد. در طی این مقاله به این موضوع اشاره کردیم و گفتیم که بهتر است فیلترهای یخچال به‌طور مرتب تعویض گردد.

مورد بعدی برای علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید، که نسبتاً شایع است و موجب رسیدن آسیب جدی به سیستم آبسرد کن یخچال ساید بای ساید می‌شود، خراب شدن سیستم سوئیچ یخچال می‌باشد.

 

خرابی آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای ساید

 

مشکل در سیستم سوئیچ یخچال فریزر

سوئیچ درب  یخچال درواقع این وظیفه را بر عهده دارد که زمانی که درب یخچال باز است، آبسرد کن و یخ‌ساز را خاموش کند. درصورتی‌که برای سوئیچ یخچال مشکلی به وجود آید و وظیفه کنترل فعال و غیرفعال سازی آبسرد کن به‌خوبی انجام نشود، ممکن است که آبسرد کن دچار مشکل شود. ایراد نهایی که قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم، وجود مشکل در سیستم برق‌رسانی و سیم‌کشی یخچال می‌باشد. این مورد یکی از شایع‌ترین موارد علت کار نکردن آبسرد کن یخچال ساید بای ساید می‌باشد. سیم‌ها به دلایل مختلفی ازجمله سوختگی (به دلیل وجود نوسانات برق) دچار آسیب‌دیدگی جدی می‌شوند و به‌این‌ترتیب می‌توانند در عملکرد یخچال و علی‌الخصوص آبسرد کن، تأثیر فراوان داشته باشند. سیستم برق‌رسانی یخچال نیز دارای سیستم نسبتاً پیچیده‌ای می‌باشد و درصورتی‌که قصد تعمیر این سیستم را دارید حتماً می‌بایست به تکنیسین مجاز مراجعه نمایید تا در ادامه‌ی کار یخچال اختلالی به وجود نیاید. در رابطه با سیستم برق‌رسانی باید در نظر داشت که دستگاه حتماً به دیافراگرام متصل شده باشد. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که درصورتی‌که کابل برق به سوکت آبسرد کن متصل نشده باشد، باعث می‌شود که آبسرد کن کار نکند.

مشکل چکه کردن آب و نداشتن آب خنک

برخی اوقات ممکن است که با مشکل چکه کردن آب، و نداشتن آب‌خنک برخورد کنید. علت این موضوع اغلب، فشار برق پایین می‌باشد. درصورتی‌که ولتاژ برق شهری مصرفی بنا به هر دلیلی از میزان نرمال خود کم باشد، می‌بایست از تقویت‌کننده‌های مرتبط که در بازار موجود است استفاده نمود.

در این مقاله به دو مشکل خنک نبودن آب و یا قطعی آب آبسرد کن پرداختیم. یکی دیگر از مشکلاتی که در استفاده از آبسرد کن‌های یخچال فریزر و ساید بای ساید ممکن است به آن دچار شوید، خنک بودن بیش‌ازحد آب آبسرد کن می‌باشد.

ممکن است در کنار این مشکل، یعنی خنکی بیش‌ازحد آب، مشکل فعالیت طولانی‌مدت موتور  بدون هیچ‌گونه توقف فعالیت نیز وجود داشته باشد. علت به  وجود آمدن این مشکل می‌تواند به وجود ایراد در کندانسور مرتبط باشد. شاید این سؤال برای شما ایجادشده باشد که کندانسور  چیست و وظیفه‌ی آن چیست؛ کندانسور یخچال درواقع همان رادیاتور  خنک‌کننده یخچال می‌باشد که یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم سرما ساز یخچال فریزرهای ساید بای ساید و سایر یخچال‌ها می‌باشد. بحث و بررسی کندانسور ها بسیار مفصل می‌باشد و به همین دلیل در این مقاله امکان بحث و بررسی آن‌ها وجود ندارد. درصورتی‌که چنین مشکلی برای آبسرد کن یخچال فریزر و ساید بای سایدتان به وجود آمده است، پیشنهاد می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری راجع به کندانسور یخچال به دست آورید. در چنین مواقعی بهتر است ابتدا، کندانسور یخچال را به‌خوبی و بااحتیاط تمیز کنید. این کار ممکن است موجب شود که برخی از ایرادهای یخچال برطرف گردد. یکی دیگر از این مشکلات کم بودن گاز یخچال می‌باشد. در این مورد نیز می‌توان با واردکردن گاز کافی به سیستم خنک‌سازی یخچال، بسیاری از مشکلات آن را مرتفع نمود.