• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

  دلایل کدر شدن وخش افتادن ظروف در ماشین ظرفشویی

  شاید گاها برای شما هم پیش آمده باشد ظروف رو که از ماشین ظرفشویی خارج کردین کدر و پر از خط وخش بوده  باشند واین حس بد رو تجربه کرده باشید.گاها این میتونه از بدبودن ماشین ظرفشوییتون باشه اماخیلی از مواقع ربطی به مدل ماشین نداره .با ما همراه باشید تا دلایل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم.

  علت لکه مانده بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی

  احتمال اول نامرغوب بودن ظروف

  احتمال دارد که لیوان‌های نامرغوب با شستشو با شوینده‌های قوی ماشین ظرفشویی دچار خوردگی می‌شوند. پس یا آنها را با دست بشویید یا کلا یک سری لیوان با کیفیت بخرید تا هر بار مجبور نباشید آن‌ها را با دست بشویید.

  احتمال دوم مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

  کار مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی از بین بردن ذرات باقی مانده غذا بر روی ظروف، افزایش سرعت خشک شدن ظروف، مانع بر جا ماندن لکه‌های آب بر روی ظروف، محافظت از ظروف خصوصا ظرف‌های شیشه‌ای، درخشندگی بیشتر و جلا بخشیدن به ظروف بلورین است.

  شوینده نامناسب ماشین ظرفشویی

  شاید مهمترین عاملی که در تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی موثر است را به توان استفاده از شوینده نامناسب نام برد. شوینده های ماشین ظرفشویی شامل: پودر، ژل، مایع کمک شستشو یا مایع آبکشی یا مایع جلادهنده یا مایع براق کننده یا روغن ظرفشویی (تمامی این اسامی به یک ماده اطلاق می شوند)، نمک مخصوص ماشین ظرفشویی و قرص ماشین ظرفشویی می باشند. هر یک از این انواع مختلف شوینده کاربرد و کارایی متفاوت و مخصوص به خود را دارد و یکی از آنها می تواند علت لکه های سفید روی ظروغ ماشین ظرفشویی شما باشد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

   

  پودر شوینده ماشین ظرفشویی

  پودرهای ماشین ظرفشویی از رایج ترین شوینده های مورد استفاده هستند که می بایست در کنار آنها حتما از مایع جلا دهنده و نمک مخصوص نیز استفاده نمود. این پودرها در مواردی که شستشو در دمای پایین انجام می گیرد، به خوبی در آب حل نشده و تقریبا اکثر اوقات موجب ایجاد رسوب یا لکه ابری شکل بر روی ظروف می شوند و یک علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی هستند.

  ژل ماشین ظرفشویی

  ژل ظرفشویی شوینده بهتری نسبت به پودرهای ظرفشویی محسوب می شود، چرا که مشکل رسوب و حلالیت پایین در آب سرد را ندارد. ژل های ظرفشویی در انواع مختلف ساده و آنزیم دار موجودند و در چند سال اخیر با استقبال بیشتری رو به رو شده اند. استفاده از ژل های ظرفشویی نیز عموما با استفاده از مایع جلادهنده و نمک مخصوص همراه است.

  علت لکه مانده بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی

  مایع جلا دهنده یا براق کننده ظرفشویی

  مایع جلادهنده یا براق کننده که همچنین با اسامی دیگری نیز شناخته می شود، در مرحله آخر سیکل شستشو و به هنگام آبکشی ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. از مایع جلادهنده جهت درخشندگی بیشتر ظروف و کمک به خشک شدن بهتر آنان استفاده می شود. در صورتی که از مایع جلادهنده استفاده نشود یا کم باشد، به غیر از مشکل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، ممکن است در خشک شدن ظروف نیز دچار مشکل شویم. در صورت زیاد بودن مقدار مایع جلادهنده نیز مشکلات دیگری همچون کف کردن زیاد ماشین ظرفشویی روی خواهد داد.

  نمک ماشین ظرفشویی

  نمک مخصوص ماشین ظرفشویی یکی از تاثیرگذارترین مواردیست که بر روی شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی موثر است. کیفیت نمک و مقدار آن حائز اهمیت است چرا که وظیفه نمک، گرفتن سختی آب و تنظیم آن است و این کار مستقیما در کیفیت شستشو و رسوب و سفیدک زدن ظروف دخالت دارد. نمک مخصوص ظرفشویی با احیای رزین ظرفشویی که سختی آب را کاهش می دهد، در کم کردن و کنترل سختی آب موثر است. اگر مقدار نمک در مخزن نمک که در کف ظرفشویی قرار دارد، کم باشد، سختی آب بالا رفته و علت ایجاد رسوب بر روی ظروف و خود ماشین ظرفشویی خواهد بود.

  قرص ماشین ظرفشویی

  قرص های ماشین ظرفشویی به واسطه عملکرد بهتری که در مقایسه با پودرها و دیگر شوینده ها نشان داده اند، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. قرص های ظرفشویی در چندین مدل آنزیم دار و بدون آنزیم و نیز قرص های ساده یا گچی که تنها شامل شوینده می باشند، و قرص های ژله ای یا چندکاره که علاوه بر شوینده دارای مایع جلادهنده و مقداری نمک نیز هستند، در بازار موجودند.

  با توجه به نوع قرص مورد استفاده، ممکن است دیگر نیاز به استفاده از روغن یا مایع جلادهنده نباشد. اما استفاده از نمک در هر صورت لازم است. در صورتی که از برنامه های کوتاه مدت و یا شستشو در دمای پایین استفاده می کنید، قرص های شوینده انتخاب مناسبی نمی باشند. زیرا قرص های ماشین ظرفشویی در مدت زمان کوتاه و در آب زیر 50 درجه به خوبی حل نمی شوند.

  علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

   تنظیمات اشتباه ماشین ظرفشویی

  تنظیمات ماشین ظرفشویی یکی دیگر از عوامل موثر بر کیفیت شستشوی دستگاه است. تنظیم صحیح مقدار سختی آب با توجه به سختی آب محل زندگی شما، انتخاب برنامه شستشوی مناسب برای ظروف کثیف و تعیین دمای آب مناسب برای از بین بردن چربی ها و لکه ها از جمله تنظیماتی است که می بایست پیش از آغاز به کار سیکل شستشو به درستی انجام شود.

  علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

   چیدمان  نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

  یکی از مواردی که علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی است، چیدن ظرف ها بدون نظم و به صورت اشتباه است. در این مواقع با نرسیدن آب و ماده شوینده به تمامی ظروف و قسمت های مختلف آنان، بخشی از ظروف به خوبی شسته نشده و ممکن است پودر یا تکه های غذایی بر روی آنها باقی بماند. همچنین چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی ممکن است با ایجاد ممانعت در مسیر حرکت و گردش بازوی آبپاش، سبب اختلال در کارکرد بازوهای شستشو شده و حتی به آسیب به بازوها و یا ظروف بیانجامد.

  سعی کنید ظرف ها را در جای مخصوص به خود و بر اساس اصول چینش ظروف در ظرفشویی در دستگاه بارگذاری کنید و بر حسب میزان کثیفی آنان، در سبد بالا یا پایین قرار دهید و از چسباندن ظروف به هم و بارگذاری بیش از حد نیز خودداری کنید.

  برای چیدن مناسب ظروف در ماشین ظرفشویی کلیک کنید

  علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

   

   گرفتگی سوراخ های بازوی شستشوی ظرفشویی

  علت تمیز نشستن ظرفشویی می تواند گرفتگی و انسداد نازل ها یا سوراخ های روی بازوهای آبپاش دستگاه باشد. اگر بازوهای آبپاش به درستی کار نکنند و توسط رسوبات آب، خرده ریزه های مواد غذایی و غیره مسدود شوند، امکان پاشش آب به ظروف را نداشته و درنتیجه دلیل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی و تمیز نشدن آنها خواهند شد.

  بنابراین اگر فشار پاشش آب کاهش یابد و میزان آب موجود در دستگاه کافی نباشد، باید بازوهای آبپاش یا بازوهای شستشو را بررسی نمود و نازل ها یا سوراخ های آنان را بازرسی کرد. در صورت لزوم، برای خارج کردن بازوها و شستشو و تمیز کردن آنان به کمک جارو برقی و سوزن، می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

  علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

   کثیف بودن فیلتر تخلیه ظرفشویی

  یکی از علل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی به مسدود بودن مسیر خروج آبهای کثیف، به خصوص مسدودیت فیلتر تخلیه برمی گردد. فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی در کف دستگاه قرار دارد و به طور معمول از دو تکه فیلتر بزرگ و کوچک تشکیل شده است. این فیلتر به مرور زمان و بر اثر تجمع و روی هم انباشته شدن تکه های مواد غذایی ریز و درشت، دچار گرفتگی و انسداد می گردد که به تمیز نشدن ظروف می انجامد.

  برای تمیز کردن فیلترها به سادگی آنها را درآورید (معمولا با چرخاندن در جهت عقربه های ساعت و بالا کشیدن فیلتر) و سپس با آب و صابون شستشو دهید و ذرات غذایی را نیز از میان حفرات آن تمیز کنید.

   

   ایراد شیر ورودی آب ظرفشویی

  اشکال در شیر ورودی آب می تواند علت تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی باشد. اگر شیر ورودی و یا یکی از قطعات مرتبط با آن ایرادی داشته باشند، مشکل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی پیش خواهد آمد. اگر مقدار آب کم باشد، ظرف ها تمیز شسته نمی شوند. در این مواقع با بررسی شیر برقی توسط تکنسین مجرب، تعمیر یا تعویض شیر برقی مشکل را برطرف خواهد نمود.

  ایراد ترموستات یا المنت حرارتی ظرفشویی

  علت لکه های سفید روی ظروف ماشین ظرفشویی می تواند بخاطر خرابی المنت باشد. اگر آب ماشین ظرفشویی به اندازه کافی گرم نباشد، لکه ها کاملا پاک نشده و ظروف به درستی شسته نمی شوند. گرم نشدن آب می تواند به دلیل وجود ایراد و یا سوخته شدن ترموستات یا ترموفیوز باشد. غیر از ترموستات، المنت حرارتی ظرفشویی نیز می تواند دچار مشکل شده باشد. بنابراین در هنگام بررسی این مورد لازم است المنت ماشین ظرفشویی را نیز بازرسی کنید.

  علت لکه مانده بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی

  خرابی برد کنترل الکترونیکی ظرفشویی

  خرابی و ایراد برد کنترل ماشین ظرفشویی که به نوعی مغز دستگاه به شمار می آید، نیز می تواند دلیل تمیز نشستن ظرفشویی باشد. بررسی این مورد را بهتر است پس از بررسی تمامی موارد گفته شده و مرحله پایانی انجام دهید.

   ایراد جاپودری ماشین ظرفشویی

  یکی دیگر از مواردی که ممکن است در تمیز نشستن ظروف موثر باشد، محفظه جاپودری ظرفشویی است. این بخش باید به درستی بسته شده و کاملا عایق باشد. در صورتی که جاپودری ایراد داشته باشد و پودر شوینده به همراه آب وارد ظرفشویی نشود، ظروف به خوبی شسته و تمیز نمی شوند. با تعویض جاپودری می توانید این مشکل را برطرف نمایید.

  دلایل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

  علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی 

   

  برخی از افراد علت لکه مانده بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی را استفاده نکردن از مایع جلادهنده می دانند، در حالی که این امر صحت ندارد!

  هرچند مایع جلادهنده سبب آبکشی بهتر ظروف و حذف لک ها می گردد، اما علت اصلی سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی و لکه دار شدن ظروف عمدتا به سختی آب و نمک مخصوص و موارد زیر مربوط است:

  • عدم وجود نمک در محفظه نمک مخصوص ماشین ظرفشویی
  • تنظیم نبودن درجه سختی آب دستگاه
  • متناسب نبودن مقدار ماده شوینده با میزان کثیفی ظروف
  • استفاده از مواد شوینده نامناسب و تقلبی یا تاریخ گذشته
  • ایراد محفظه نمک ظرفشویی و نشت آب نمک به داخل دستگاه

  گاهی برخی از افراد در استفاده از نمک ظرفشویی زیاده روی کرده و چنان مخزن را از نمک پر می کنند که سرریز می کند. این مشکل اصطلاحا موجب شوره زدن ظروف می شود. به طور معمول یک لیوان نمک مخصوص برای شارژ مخزن نمک کافیست.

   

   

  علت لکه مانده بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی

  نکته : در زمان ریختن نمک به موارد زیر توجه کنید:

  گاهی اوقات ته لیوان ذرات ریز پودر باقی می‌ماند.  دلایل:

  ۱- تمیز نبودن فیلتر و صافی.
  ۲- سازگار نبودن پودر و مارک دستگاه – روی پاکت همه‌ی پودرها و قرص‌ها مارک انواع دستگاهه‌های سازگار ذکر شده است.
  ۳- نحوه‌ی انتخاب برنامه ی شستشو – بهترین حالت شستشو حالت خودکاره. اگر چه طولانی است ولی هم در مصرف آب و هم در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود. خیلی‌ها حالت سریع Quick را انتخاب می‌کنند و چون در این حالت دمای آب نسبت به سایر برنامه‌ها کمتره شستشو تمیز انجام نمی‌شود.

  برای مشاوره در خرید ماشین ظرفشویی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

  09184844343

  09184591313

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی