• پاک کردن همه مقایسه
 • ورود / ثبت نام
 • چراریموت کنترل کولرگازی کارنمی کند؟

  علت کارنکردن ریموت کولرگازی 

  کولر گازی اسپیلت برعکس کولر گازی پنجره‌ای در ارتفاع بالاتری از اتاق نصب می‌شود. برای سهولت کارکرد کردن، این نوع کولر گازی دارای ریموت کنترل است و می‌توان از هر جای اتاق به آسانی هر نوع تغییری در تنظیمات کولر گازی اعمال کرد.اما مانند هر ریموت کنترل دیگری، ریموت کنترل کولر گازی نیز با استفاده از باطری کار می‌کند. اگر ریموت کنترل کار نکرد طبیعی است که اول پر بودن باطری‌ها را باید بررسی کنیم. در اینجا ما دلایل کار نکردن ریموت کنترل را توضیح می‌دهیم. در صورتی که ریموت کنترل کولر گازی شما کار نمی کند.

  چراریموت کنترل کولرگازی کارنمی کند؟

   

   عملکرد ریموت کولر گازی

  ریموت کنترل کولر گازی از یک قاب کاملا پلاستیکی و یک برد کوچک نیز تشکیل شده استد که وظیفه اجرا فرمان را روی دستگاه نیز دارد. نحوه عملکرد این قطع الکترونیکی به این شکل می باشد که وقتی دکمه مربوطه فشار داده می شود روی برد کد دستوری مشخص می شود و سیگنال به سمت مدار کولر گازی فرستاده می شود تا دستور شما در سریع ترین زمان ممکن اجرا شود.همچنین یک قطه کریستالی روی برد کولر گازی قرار گرفته است که وظیفه آن تولید فرکانس می باشد و هنگام فشار دادن دکمه روی ریموت کنترل شروع به نوسان سازی می کند.

  چراریموت کنترل کولرگازی کارنمی کند؟

   

  تست ریموت کنترل کولر گازی

  تست ریموت کنترل توسط دوربین گوشی

  در این روش شما باید ال ای دی ریموت کنترل کولر گازی را در جلوی دروبین گوشی قرار دهید و دوربین گوشی را باز کنید که بعد از آن  باید دکمه های ریموت را فشار دهد اگر ریموت کنترل سالم باشد هنگام مشاهده به صفحه موبایل گوشی چراغ جلویی ریموت خاموش و روش می شود.

  تست ریموت کنترل توسط رادیو

  در روش دوم برای تست ریموت کنترل کولر گازی میتوانید کنترل خراب را در کنار یک رادیو روشن قرار دهید و سپس دکمه های روی ریموت را فشار دهید اگر از رادیو نویز پخش شود یا بلندگو آن به صدای خش خش در آورده شود یعنی ریموت کولر گازی شما کاملا سالم است.

  نکته: روش ها بالا برای هر نوع ریموت کنترلی (کنترل ظبط، کنترل تلویزیون،) قابل استفاده می باشد

   

   

  چراریموت کنترل کولرگازی کارنمی کند؟

  علت خرابی ریموت کنترل کولر گازی

  چک کردن ریموت کنترل 

  بعد از این‌که باتری ریموت را چک کردید و آن را تعویض کردید اما هم‌چنان ریموت کار نمی‌کند یکی از دلایل رایج آسیب‌دیدن و مشکل‌دار شدن خود ریموت است. باید ریموت کنترل چک شود و اگر خراب شده تعویض شود و کنترل جدیدی جایگزین آن شود.

  در این مدت که ریموت کار نمی‌کند برای کار کردن و استفاده کردن از کولرگازی خود باید از دکمه‌های دستی واقع برروی خود کولر کمک بگیرید و به‌وسیله آن‌ها آن را تنظیم کنید.

  چک کردن برد کنترل اصلی

  کولرهای گازی دارای قسمتی به‌نام کنترل اصلی می‌باشد که به‌وسیله آن ریموت کنترل با کولرگازی ارتباط برقرار می‌کند به این‌صورت که داخل کنترل اصلی ریسیور مادون قرمز وجود دارد که وظیفه آن این‌است سیگنال‌هایی که ریموت فرستاده را دریافت کند وارتباط را برقرار کند.کار کردن این ریسیور مادون قرمز بسیار اهمیت دارد چون در صورت بروز اختلال در کارکردش ارتباط به کلی قطع می‌شود پس اگر متوجه شدید مشکل از کنترل اصلی است باید حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا اعلاوه براین‌که از مشکل داشتن برد کنترل اصلی مطمئن شوید هم‌چنین در صورت امکان برد کنترل اصلی را تعمیر ویا تعویض کند.

   

  چراریموت کنترل کولرگازی کارنمی کند؟

   

  خراب شدن گیرنده دستگاه

  پس از انجام مراحل بالا اگر از سالم بودن کنترل خود مطمعن هستید پس اطمینان داشته باشید که مشکل اصلی از گیرنده دستگاه شما می باشد که حتما باید برای تعمیر آن نیاز به تخصصی کافی داشته باشید و از متخصصی کمک بگیرید. البته به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از تماس با تعمیر کار چشمی کولر گازی را چک کنید و مطمعن باشید که جلوی آن پوشیده نباشد.

   

   

  چراریموت کنترل کولرگازی کارنمی کند؟

  خدمات مشتریان

 • تماس / ارتباط با Buybaneh
 • رویه بازگرداندن کالا
 • نصب / گارانتی / خدمات پس ار فروش
 • سوالات متداول
 • اطلاعات تماس

 • شماره های تماس جهت تماس با مدیریت : 09184844343

  شماره های تماس جهت خرید :
  09184844343
  09184591313

  دفتر : 08734226425

  آدرس : کردستان – شهرتجاری بانه – میدان جهاد – پاساژشهرداری

 • شبکه های اجتماعی